Ogólnopolski Turniej Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA 2023

W dniach 5-6 maja 2023 r.  odbędzie się kolejna, siódma już  edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA, organizowanego przez kierunek dietetyka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.

Turniej ten będzie się  odbywał w siedzibie Szpitala  Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego 2.

Swój udział zadeklarowało 16 drużyn, z  uczelni  z całej Polski., w tym dwie drużyny reprezentujące kierunek dietetyka Collegium Medicum UJ.

Wykład inauguracyjny na temat znaczenia receptorów smakowych w chorobach przewodu pokarmowego wygłosi prof. Krzysztof Gil  z Katedry Patofizjologii UJCM.

Celem Turnieju, który cieszy się dużą popularnością  jest zarówno promocja kierunku dietetyka jak i umożliwienie sprawdzenia wiedzy i umiejętności z zakresu dietetyki i żywienia, w atmosferze koleżeńskiej rywalizacji.

Wydarzenie to stanowi również okazję do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami NUTRIADY, zawarcia nowych znajomości i świetnej zabawy.

Turniej został objęty patronatem honorowym przez:

• dr hab. med. Tomasza Grodzickiego – Prorektora UJ ds. CM
  • dr hab. med. Macieja Małeckiego – Dziekana Wydziału Lekarskiego UJ CM
  • mgr Marcina Jędrychowskiego – Dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Zapraszamy do zapoznania się z programem https://www.nutriada.pl/