VII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA

W dniach 5-6 maja 2023 w siedzibie Szpitala  Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego 2. odbyła się siódma już  edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Dietetycznej NUTRIADA,  organizowanego przez kierunek dietetyka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.

Turniej został objęty patronatem honorowym przez: Prorektora UJ ds. CM prof. Tomasza Grodzickiego,  Dziekana Wydziału Lekarskiego UJ CM prof. Macieja Małeckiego oraz mgr  Marcina Jędrychowskiego – Dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Uczestniczyło w  nim 16 drużyn, reprezentujących kierunki dietetyka  z całej Polski, w tym dwie drużyny reprezentujące kierunek dietetyka Collegium Medicum UJ.

Wykład inauguracyjny na temat znaczenia receptorów smakowych w zdrowiu i chorobie wygłosił prof. Krzysztof Gil  z Katedry Patofizjologii UJCM.

Po pełnej emocji rywalizacji zwycięzcami NUTRIADY 2023 zostały drużyny reprezentujące:

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – 1 miejsce,

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie – 2 miejsce,

oraz Śląską Wyższą Szkołę Medyczną w Katowicach – 3 miejsce.